Moet je binnenkort voor het eerst ‘de bok op’ om een wedstrijd te leiden? Het is logisch als je dat spannend vindt. Om al onze (nieuwe) fluitisten te ondersteunen, hebben we een speciale gesproken instructie gemaakt: Zelfverzekerd je eerste volleybalwedstrijd fluiten.
In deze nog geen 12 minuten durende instructie hoor je precies wat je moet doen om de wedstrijd als een echte spelleider in goede banen te leiden. Het doel is immers dat iedereen plezier beleeft aan de wedstrijd, inclusief jijzelf. It is also available in English!
.
Wat kun je verwachten?
In dit gesprek komen de belangrijkste zaken uit de officiële handleidingen aan bod:
Een goede voorbereiding: We bespreken waarom het essentieel is om 20 tot 30 minuten vóór aanvang aanwezig te zijn. Je hoort waar je op moet letten bij het controleren van de nethoogte en de antennes en het invullen van het Digitaal Wedstrijd Formulier (DWF).
Jouw rol op de bok: Je bent een begeleider, geen dictator. Leer waarom het belangrijk is om hard en duidelijk te fluiten, waar je op moet letten, hoe je gebaren maakt en hoe je rust uitstraalt.
Afronding: Wat je allemaal moet doen om de wedstrijd na beëindiging goed af te ronden, zoals het definitief versturen van de uitslag in het DWF.
.
Na het beluisteren van deze instructie klim je beslist met meer vertrouwen de bok op!💪🏼
.
Tip 1: Vind je het nog steeds een beetje eng om te fluiten? Via scheidsrechterscoördinator Rob Velders (06-2393 5939 of sc@volevo.nl) kun je vragen om een begeleider bij je eerste wedstrijd. Hij of zij zal je dan helpen om samen met jou de wedstrijd in goede banen te leiden. Neem dus gerust contact op!
Tip 2: Er is ook nog een korte uitgeschreven instructie van 2 pagina’s voor jou als beginnende scheidsrechter beschikbaar. Klik hier om het lezen.
Tip 3: Om te mogen fluiten moet je ten minste geslaagd zijn voor de spelregeltoets. Je kunt op volleybalmasterz.nl de spelregeltoets doen (zo vaak als nodig is) en oefenen met de spelregels (zo vaak als je wilt).
.
Veel succes en vooral veel plezier op de bok!
.